Багато підлітків більше половини денного часу проводять у гаджетах. Світ соціальних мереж їх захоплює набагато сильніше, ніж реальні події. Деякі батьки спокійно ставляться до такого часу дітей, інші починають бити на сполох. Як впливає Інтернет на думку школярів? Чи є потреба в обмеженнях з боку дорослих?
Позитивний та негативний вплив інтернету
Деякі батьки серйозно стурбовані тим, що Інтернет негативно впливає на ментальне здоров’я дитини. Це класичне нерозуміння дорослих та дітей, адже у кожного покоління свої інтереси, цінності та прагнення.
Інтернет дозволяє багатьом людям розвивати свої таланти. Якщо раціонально використовувати світову павутину, можна розкрити особистісний потенціал і побудувати хороші комунікації. У дитинстві особливий інтерес представляють комп’ютерні ігри, які є своєрідною формою пізнання законів довкілля та соціалізації. У підлітковому віці на перший план виходить питання пошуку себе, тому спілкування в соціальних мережах набуває особливого значення.
Психіка та здоров’я
Безперервне використання Інтернету може мати негативний вплив на фізичне здоров’я дитини. Часто виникають проблеми з опорно-руховою системою, режимом сну та харчування, погіршується зір, з’являються шкідливі звички. Батькам важливо розпланувати режим дня дитини, в якому відведено час для перебування на свіжому повітрі, читання книг, спорту та творчості.
Психічне здоров’я також потребує якісного контролю. Важливо стежити за концентрацією, уважністю та посидючістю. Для цього існує безліч варіантів цікавого дозвілля, яке можна вибрати всією сім’єю.
Дорослі повинні розуміти, що Інтернет не формує особистість дитини. Повноцінний вплив має те, що вони самі змогли закласти в нього – які норми та правила, моральні цінності та поняття. Обов’язково потрібно враховувати атмосферу в сім’ї, відносини з колективом та способи позиціонування себе. Інтернет надає певний вплив на дитину, але за правильних базових принципів і внутрішніх установок вона не буде негативною.
Вміння комунікувати з друзями та батьками
Спілкування підлітків у соціальній мережі допомагає їм налагодити контакт реальному житті. Деякі діти активно спілкуються зі своїми однолітками, іншим це дається важче. Інтернет – чудовий тренінг для подолання бар’єрів. Діти, які дуже завантажені у школах, на додаткових заняттях або перебувають у постійних роз’їздах, використовують соціальні мережі як головний інструмент спілкування. Тут необхідний баланс між віртуальністю та реальністю, щоб у дитини не розвивалася залежність від Інтернету та почуття страху при спілкуванні у повсякденному житті.
Навчіть дітей правильно користуватися інтернетом
Найнадійнішим методом забезпечення безпеки дитини є довірча розмова. Тільки там батьки можуть транслювати дитині необхідні моменти і вони не сприймуть вороже.
Діти молодшого шкільного віку психіка перебуває у стадії формування, тому контролю над його діями в Інтернеті обов’язковий. Існує безліч дитячих спільнот та каналів, де можна знайти корисну інформацію, а батьки за допомогою спеціальних програм можуть регулювати доступ до ресурсів. Дорослим потрібно підтримувати захоплення дитини та її бажання, захоплювати розвиваючими та командними іграми, ділитися своїми історіями з дитинства. Діти багато в чому копіюють манери батьків, тому дорослим потрібно зробити все, щоб стати справжнім прикладом для наслідування.
Інтернет є джерелом цікавих відкриттів та можливостей при раціональному його використанні. Батькам важливо розуміти, що основу світогляду дитини становить не всесвітнє павутиння, а їхній власний внесок. Для гармонійно розвиненої особистості необхідний баланс меду реальним та віртуальним світом, щоб підліток міг узяти все найкраще та втілити це у своїй діяльності.
Є багато хороших способів відволікти дитину від інтернету, дивіться на цій адресі https://nakolesax.com.ua.